Czy wiesz, jak poprawnie zabezpieczyć swoje e-maile?

O bezpieczeństwie należy pamiętać nie tylko w Dzień Bezpiecznego Internetu. Dbanie o nie powinno stać się taką samą rutyną, jak zjedzenie śniadania, czy sprawdzenie skrzynki e-mailowej rano przy kawie. Niestety, często zdarza się tak, że w ferworze codziennych spraw, kwestie bezpieczeństwa, o których mamy świadomość, schodzą na dalszy plan.

O jakich elementach uwierzytelnia najczęściej zapominamy?

Podstawą komunikacji mailowej jest uwierzytelnienie domeny za pomocą SPF, DKIM i DMARC. Czy wiesz, za co są one odpowiedzialne i dlaczego są tak ważne?

Dodatkowo, rozważ zabezpieczenie wiadomości z wykorzystaniem certyfikatów:

 

Pamiętaj, brak odpowiednich zabezpieczeń może narazić Twoją firmę i klientów na ogromne straty finansowe i wizerunkowe.

 

Czas na webinar!

Dowiedz się w jaki sposób zabezpieczyć swoją komunikację e-mail i uchronić firmę przed negatywnymi skutkami podszywania się pod Twoją markę.
Zabezpiecz się przed Phishingiem.

O czym opowiemy?

  •  dlaczego podszywanie się pod Twoją firmę to poważny problem;
  • jak zabezpieczyć wysyłkę e-mail w Twojej firmi;
  • dlaczego SPF i DKIM nie wystarczą by czuć się bezpiecznie;
  • czym jest DMARC, s/mime, Trusted-Sender i jak je wdrożyć.

Dołącz do webinaru

 

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej…

Przeczytaj nasze artykuły związane z bezpieczeństwem!

UWIERZYTELNIENIE

Uwierzytelnienie wiadomości to inaczej zabezpieczenie wysyłki i udowodnienie operatorom poczty, że wiadomość rzeczywiście pochodzi od Ciebie, a nie od podszywającego się pod Ciebie spamera.

PHISHING – JAK SIĘ BRONIĆ?

Cyberprzestępcy podszywają się pod najbardziej znane marki, by wykradać cenne dane lub instalować niebezpieczne oprogramowanie na komputerach nieświadomych użytkowników

DKIM BEZ TAJEMNIC

DKIM, nie tylko zabezpieczy Twoją korespondencję, ale również będzie miał pozytywny wpływ na dostarczalność Twoich wiadomości e-mail.

SPF BEZ TAJEMNIC

Sender Policy Framework – jest to system zabezpieczający serwery SMTP, który ma chronić przed nadawcami podszywającymi się pod domeny, z których nie mają prawa wysyłki wiadomości.