Czy wiesz, jak poprawnie zabezpieczyć swoje e-maile?

O bezpieczeństwie należy pamiętać nie tylko w Dzień Bezpiecznego Internetu. Dbanie o nie powinno stać się taką samą rutyną, jak zjedzenie śniadania, czy sprawdzenie skrzynki e-mailowej rano przy kawie. Niestety, często zdarza się tak, że w ferworze codziennych spraw, kwestie bezpieczeństwa, o których mamy świadomość, schodzą na dalszy plan.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich e-maili!

Czy zastanawiasz się czasem co motywuje przestępców? Waluty są dwie, klasyczna, czyli dobra majątkowe oraz ta, w ostatnim czasie najbardziej pożądana, czyli dane osobowe. Często przez nieuwagę ułatwiamy atak cyberprzestępcom. Możemy mówić, że naszej firmy to nie dotyczy, bo przecież używamy antywirusów czy posiadamy filtry na serwerach, ale ataki się zdarzają i to coraz częściej.

Nasz ebook powstał z myślą o firmach, które chcą zgłębić kwestię bezpieczeństwa e-mail. Dowiesz się z niego:

  • czym jest phishing,
  • jak nie dać się nabrać,
  • jak poprawnie zabezpieczyć swoje serwery wysyłkowe,
  • jak zapobiec podglądaniu naszych e-maili w tzw. “locie”,
  • jakie konsekwencje mogą mieć ataki phishingowe.

Do podzielenia się własnym komentarzem w naszym ebooku zaprosiliśmy ekspertów branżowych, którzy pokażą, że zabezpieczenie swojej firmy jest bardzo proste, a korzyści niezliczone.

Nie pozwól, by hakerzy czyhali na Ciebie. Bądź sprytniejszy i broń się skuteczniej.

 

O jakich elementach uwierzytelnienia najczęściej zapominamy?

Podstawą komunikacji mailowej jest uwierzytelnienie domeny za pomocą SPF, DKIM i DMARC. Czy wiesz, za co są one odpowiedzialne i dlaczego są tak ważne?

Dodatkowo, rozważ zabezpieczenie wiadomości z wykorzystaniem certyfikatów:

 

Pamiętaj, brak odpowiednich zabezpieczeń może narazić Twoją firmę i klientów na ogromne straty finansowe i wizerunkowe.

 

Czas na webinar!

Już niebawem podamy nowe terminy webinarów! Tymczasem zachęcamy do obejrzenia ostatniego na naszym kanale na YouTube:

 

 

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej…

Przeczytaj nasze artykuły związane z bezpieczeństwem!

UWIERZYTELNIENIE

Uwierzytelnienie wiadomości to inaczej zabezpieczenie wysyłki i udowodnienie operatorom poczty, że wiadomość rzeczywiście pochodzi od Ciebie, a nie od podszywającego się pod Ciebie spamera.

PHISHING – JAK SIĘ BRONIĆ?

Cyberprzestępcy podszywają się pod najbardziej znane marki, by wykradać cenne dane lub instalować niebezpieczne oprogramowanie na komputerach nieświadomych użytkowników

DKIM BEZ TAJEMNIC

DKIM, nie tylko zabezpieczy Twoją korespondencję, ale również będzie miał pozytywny wpływ na dostarczalność Twoich wiadomości e-mail.

SPF BEZ TAJEMNIC

Sender Policy Framework – jest to system zabezpieczający serwery SMTP, który ma chronić przed nadawcami podszywającymi się pod domeny, z których nie mają prawa wysyłki wiadomości.