[eBook] Zadbaj o bezpieczeństwo swoich e-maili

26 lutego 2018
EmailLabs

O bezpieczeństwie należy pamiętać nie tylko w Dzień Bezpiecznego Internetu, dlatego przygotowaliśmy dla was wyjątkowego ebooka!

Dbanie o bezpieczeństwo powinno stać się taką samą rutyną, jak zjedzenie śniadania, czy sprawdzenie skrzynki e-mailowej rano przy kawie. Niestety, często zdarza się tak, że w ferworze codziennych spraw,te kwestie pomimo powszechnej świadomości schodzą na dalszy plan.

Zagrożenia internetowe czyhają na każdym kroku: na Facebooku, stronach internetowych, a nawet na naszej skrzynce e-mailowej. Każdego dnia słyszymy o nowych atakach i to nie tylko na duże korporacje, ale też niewielkie sklepiki internetowe. Ofiarą cyberprzestępców może być tak naprawdę każdy.

Wystarczy chwila nieuwagi

Wyobraźmy sobie standardowy dzień pracy – otwieramy skrzynkę e-mailową i dostrzegamy na niej informację o niezapłaconej fakturze. Dziwimy się, ale myślimy “Może faktycznie zapomniałem” i otwieramy e-mail. W załączniku bez zaskoczeń: faktura, a w treści link do zapłaty. Klikamy, chwilę później nasz komputer zostaje zaszyfrowany, a na pulpicie pojawia się napis, że w celu odzyskania danych musimy zapłacić hakerom. Wtedy już wiemy, że e-mail nie był prawdziwą wiadomością, a zwykłym atakiem, na który daliśmy się złapać. A łatwo można było tego uniknąć…

Budzimy świadomość

O temacie phishingu mówi się coraz więcej i głośniej. Przykładem jest aktualna kampania mBanku, która pokazuje, że w sieci trzeba zachować szczególną czujność. Jeden ze spotów opowiada m.in. o tym, że nie można otwierać e-maili od podejrzanych nadawców, bo to trochę tak, jak z zapraszaniem obcych do własnego domu. Nie zapraszamy pukających do drzwi, przypadkowych nieznajomych, więc dlaczego mamy pozwolić hakerom na kradzież naszych danych? A w sieci na każdym kroku czyhają niebezpieczeństwa. Nie można dać się im zwieść.

Czy zastanawiasz się czasem co motywuje przestępców? Waluty są dwie, klasyczna, czyli dobra majątkowe oraz ta, w ostatnim czasie najbardziej pożądana, czyli dane osobowe. Często przez nieuwagę ułatwiamy atak cyberprzestępcom.

Możemy mówić, że naszej firmy to nie dotyczy, bo przecież używamy antywirusów czy posiadamy filtry na serwerach, ale ataki zdarzają się coraz częściej.

Nasz ebook powstał z myślą o firmach, które chcą zgłębić kwestię bezpieczeństwa e-mail.

Z naszego e-booka dowiesz się:

  • czym jest phishing,
  • jak nie dać się nabrać,
  • jak poprawnie zabezpieczyć swoje serwery wysyłkowe,
  • jak zapobiec podglądaniu naszych e-maili w tzw. locie,
  • jakie konsekwencje mogą mieć ataki phishingowe.

Do podzielenia się własnym komentarzem w naszym ebooku zaprosiliśmy ekspertów branżowych, którzy pokażą, że zabezpieczenie swojej firmy jest bardzo proste, a korzyści płynące z tego działania są niezliczone.

Nie pozwól, by hakerzy czyhali na Ciebie. Bądź sprytniejszy i broń się skuteczniej.

Pobierz już teraz nasz ebook!