Serwer SMTP dla WooCommerce – integracja z SMTP EmailLabs

16 września 2019
zespół EmailLabs

integracja-serwer-smtp-woocommerce-z-smtp-emaillabs

Jesteś użytkownikiem WooCommerce, z którego chcesz skutecznie wysyłać wiadomości e-mail? Chciałbyś cieszyć się najwyższą dostarczalnością e-maili? A może chciałbyś mieć dostęp do szczegółowej analityki każdego wysłanego przez Ciebie e-maila, tagować i porównywać dostarczalność, otwieralność i klikalność wiadomości? Jeśli Twoja odpowiedź choćby na jedno z tych pytań brzmi tak, to powinieneś podmienić tradycyjne SMTP i wypróbować EmailLabsTM

Jak podmienić serwer SMTP w WooCommerce?

WooCommerce jest najpopularniejszym rozwiązaniem eCommerce zbudowanym na WordPressie. Niewątpliwą zaletą Woocommerce jest intuicyjność i prostota użytkowania, co umożliwia menedżerom sklepów eCommerce samodzielne prowadzenie strony, bez potrzeby zatrudniania web developera.

Wiele popularnych wtyczek do WordPressa pozwala na wysyłkę wiadomości e-mail – np. podziękowanie za wypełnienie formularza, czy potwierdzenie zapisu do newslettera. Problem jednak rodzi się wtedy, gdy chcemy zwiększyć dostarczalność wiadomości, a więc podmienić tradycyjny serwer SMTP hosta na inną zewnętrzną usługę – np. serwer EmailLabsTM.

Jeśli chcemy podmienić serwer SMTP w naszym WooCommerce, najprościej jest skorzystać z gotowych wtyczek, które w szybki sposób pozwolą nam tego dokonać.

Podmiana serwera SMTP w WooCommerce za pomocą wtyczek

Jedną z najpopularniejszych wtyczek, która umożliwia zmianę serwera SMTP jest Easy WordPress SMTP. Dzięki tej wtyczce możemy podmienić nie tylko serwer SMTP, ale też pole „From”. Po zainstalowaniu i włączeniu wtyczki, wchodzimy w ustawienia i wypełniamy poniższy formularz.

Aby poprawnie skonfigurować wtyczkę, zapoznaj się z naszą dokomunetacją lub postępuj zgodnie z zamieszczoną poniżej instrukcją.

  • From Email Adress – podajemy adres, z którego powinna zostać wysłana wiadomość.
  • From Name – podajemy to, co chcielibyśmy aby zobaczył nasz odbiorca, np. nazwę naszej firmy.
  • SMTP Host – podajemy nazwę serwera – „smtp.emaillabs.net.pl”.
  • Type of Encription – podajemy sposób szyfrowania połączenia. Możemy zaznaczyć „none” lub „tls”.
  • SMTP Port – sugerujemy skorzystanie z portu 587
  • SMTP Authentication – wybieramy „yes”
  • SMTP username – podajemy nazwę konta SMTP, którą otrzymaliśmy po rejestracji w usłudze EmailLabsTM.
  • SMTP Password – podajemy hasło, które najpierw powinno zostać ustawione w panelu EmailLabsTM: Panel EmailLabs > Konta SMTP > Aktywne Konta > Zmień Hasło
Ustawienia SMTP

Podmiana serwera SMTP w WooCommerce bez wtyczek, czyli za pomocą kodu

Dla tych, którzy od instalowania pluginów preferują kilka linijek kodu, poniżej przedstawiamy gotowy do wykorzystania snippet.

Podaną próbkę kodu należy dostosować do własnych ustawień e-mail. Nazwę konta SMTP i hasło wysłaliśmy tuż po Twojej rejestracji w usłudze.

Następnie, tak przygotowany kod wklejamy do pliku functions.php w naszym szablonie na WordPressie i gotowe!

Podsumowanie

Do najważniejszych zalet usługi EmailLabsTM możemy zdecydowanie zaliczyć jej uniwersalność i łatwość integracji. EmailLabsTM
z łatwością zintegrujemy z dowolnym systemem generującym wysyłkę e-mail, np. WooCommerce, Joomla, Sales Manago, Atom Store, IAI Shop itp. W większości systemów informatycznych wystarczy odnaleźć ustawienia serwera SMTP i podmienić nazwę konta SMTP i hasło.

Dziś poruszyliśmy tematykę integracji EmailLabsTM z popularnym rozwiązaniem sklepowym z licencją open source – WooCommerce. Taka integracja trwa nawet mniej niż 5 minut. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów związanych z integracją lub pytań związanych z usługą, jak zwykle zapraszamy do zamieszczania komentarzy lub kontaktu bezpośredniego. W kolejnych artykułach z cyklu „Integracje” będziemy was instruować, w jaki sposób możecie połączyć EmailLabsTM z wybranymi, popularnymi systemami CRM, CMS, czy Marketing Automation.

Jeśli chcesz mieć dostęp do szczegółowej analityki każdego wysłanego przez Ciebie e-maila z platformy WooCommerce – nie zwlekaj i załóż konto EmailLabsTM. Wysyłaj do 24 000 wiadomości miesięcznie zupełnie za darmo.

Wypróbuj za darmo

Pozdrawiamy
Zespół EmailLabs

EmailLabsTM nie jest w żaden sposób powiązany, lub sponsorowany przez usługi takie jak WoCommerces. Logo WooCommerce jest zastrzeżonym znakiem handlowym Automattic Inc.