Zmiana z Mandrill na EmailLabs – o czym należy pamiętać?

26 lutego 2016
EmailLabs

Mandrill

Mandill nie będzie już osobną usługą

W związku z planowanymi zmianami w Mandrillu, wielu użytkowników amerykańskiej usługi poszukuje alternatywy. Niezmiernie cieszy nas fakt, że bardzo często wasz wybór pada na EmailLabs. Przy tej okazji, pojawia się wiele pytań odnośnie różnic w naszych usługach i zmian, które należy wprowadzić w konfiguracji swojej aplikacji, systemu czy DNSu. Oto krótki poradnik, który pozwoli Ci na szybką i bezbolesną zmianę.

Ustawienia SMTP

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to podmienić hosta, login i hasło w ustawieniach SMTP. Wszystkie te informacji zawarte są w e-mailu i SMSie z potwierdzeniem rejestracji w naszej usłudze, dlatego nie będziesz miał problemu aby je odszukać. Musisz użyć tych danych zamiast tych, które otrzymaliście wcześniej od Mandrilla.

Zmiany w DNS

Aby zapewnić najwyższą dostarczalność, powinieneś dokonać zmian w swoim DNSie. Dokładnie rzecz ujmując, musisz autoryzować nasze serwery do wysyłki wiadomości w Twoim imieniu.

SPF

SPF wskazuje, które serwery są autoryzowane do wysyłki wiadomości e-mail z Twojej domeny. Jeśli twój wpis SPF wygląda teraz w następujący sposób:

domena.pl IN TXT “v=spf1 mx a ptr ip4:127.0.0.1/24 a:mailer.domena.com.pl include:spf.mandrillapp.com ~all”

to zalecamy, abyś zamienił go na:

domena.pl IN TXT “v=spf1 mx a ptr ip4:127.0.0.1/24 a:mailer.domena.com.pl include:_spf.emaillabs.net.pl ~all”

DKIM

Użytkownicy dedykowanego adresu IP, mogą również ustawić Indywidualny DKIM. Oto co musisz zrobić aby ustawić ten klucz:

Ustawienia na własnym serwerze

Dodaj w DNS następujący wpis:

emaillabs._domainkey.domena.pl. CNAME emaillabs._domainkey.emaillabs.net.pl.

gdzie domena.pl to nazwa Twojej domeny.

Ustawienia w Panelu EmailLabs

W polu “Podaj własną domenę” należy wpisać domenę, z której będą wysyłane wiadomości e-mail. Jednak gdy wysyłka kierowana jest przez większą ilość adresów wybierz opcję: “Pobierz dynamicznie z pola FROM” nazwa domeny będzie wtedy pobierana automatycznie z nadawcy wiadomości e-mail.

API

Jeśli wysyłasz swoje wiadomości lub pobierasz statusy po API, to zalecamy abyś zapoznał się z dokumentacją. Metody wykorzystywane w naszym API różnią sie nieznacznie od Mandrillowskiego, jednak funkcjonalności pozostają bardzo zbliżone. Sprawdź API DOCS >>

Podsumowanie

Zmiana Mandrilla na EmailLabs to tak naprawdę 3 do 5 minut Twojej pracy (czas może się zwiększyć w przypadku integracji API). Gdybyś napotkał jakiekolwiek problemy w trakcie integracji, zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta. Z przyjemnością przeprowadzimy Cię przez proces integracji.

Jeśli chcesz sprawdzić w jaki sposób możemy pomóc dostarczać Twoje e-maile, to koniecznie zarejestruj się na darmowe testy EmailLabs.

Wypróbuj za darmo